nasz sprzęt - Centrum Stomatologiczno-Implantologiczne Dijakiewicz

Sprzęt

Centrum Stomatologiczne Dijakiewicz dysponuje nowoczesnym sprzętem i wyposażeniem. Aparatura nowej generacji gwarantuje wysoką skuteczność i komfort leczenia stomatologicznego. W naszym gabinecie mamy m.in. urządzenie Piezosurgery, cyfrowy aparat RTG, mikroskop stomatologiczny, wirówkę do pozyskiwania fibryny bogatopłytkowej oraz tomograf komputerowy.

Nasza klinika

Posiadamy najwyższej klasy urządzenia

tomograf komputerowy - Centrum Stomatologiczno-Implantologiczne Dijakiewicz

Tomograf komputerowy

Nowoczesny tomograf komputerowy to urządzenie pozwalające na zaawansowaną diagnostykę w obrębie kości twarzoczaszki. To urządzenie diagnostyczne znajduje zastosowanie praktycznie w każdej dziedzinie stomatologii — w szczególności w implantologii, endodoncji i chirurgii stomatologicznej.

Wykorzystanie TK umożliwia zobrazowanie struktur kostnych w szybki i bezpieczny dla Pacjenta sposób. Aparat emituje niewielkie dawki promieniowania rentgenowskiego, a jednocześnie dzięki niemu uzyskuje się szczegółowy obraz 3D pozwalający opracować skuteczny plan leczenia.

RTG - Centrum Stomatologiczno-Implantologiczne Dijakiewicz

Cyfrowy aparat RTG

Cyfrowy aparat RTG umożliwia wykonanie zdjęć wewnątrzustnych. Uzyskany obraz dostarcza wielu istotnych informacji, m.in. na temat poprawności wykonania leczenia kanałowego czy protetycznego. Nowoczesne cyfrowe aparaty wykorzystują niewielkie dawki promieniowania rentgenowskiego — dzięki temu badanie z ich wykorzystaniem jest bezpieczne dla zdrowia Pacjenta.

mikroskop - Centrum Stomatologiczno-Implantologiczne Dijakiewicz

Mikroskop stomatologiczny

Mikroskop stomatologiczny to urządzenia wykorzystywane m.in. w endodoncji, czyli leczeniu kanałowym, a także w chirurgii wyrostka zębodołowego. Wykorzystanie mikroskopu umożliwia zwiększenie widoczności w polu zabiegowym, co ma pozytywny wpływ na komfort Pacjenta i stomatologa podczas zabiegu oraz na ostateczny efekt leczenia.

Mikroskop stomatologiczny w endodoncji umożliwia odnalezienie niewielkich, mało widocznych kanałów — dzięki temu precyzja zabiegu znacząco wzrasta. Prócz tego dzięki niemu można odnaleźć złamane instrumenty w kanałach korzeniowych.

Centrum Stomatologiczno-Implantologiczne Dijakiewicz

Urządzenie Piezosurgery

Piezosurgery to urządzenie wykorzystywane w chirurgii kostnej, które stanowi wsparcie dla procesu leczenia implantologicznego, ortodontycznego, periodontologicznego i nie tylko. Do listy zabiegów wykorzystywanych z Piezosurgery zalicza się m.in. przecinanie tkanki kostnej i pobieranie przeszczepów kostnych. Urządzenie wykorzystuje drgania piezoelektryczne, które pozwalają wprowadzić w ruch końcówkę chirurgiczną — dzięki temu precyzja i bezpieczeństwo zabiegu są na najwyższym poziomie.

wirówka - Centrum Stomatologiczno-Implantologiczne Dijakiewicz

Wirówka do pozyskiwania fibryny bogatopłytkowej

Fibryna bogatopłytkowa (PRF) jest pozyskiwana z krwi własnej Pacjenta. PRF stymuluje płytki krwi do uwalniania cytokinów i czynników wzrostu — jej wykorzystanie pozwala skrócić czas gojenia, rekonwalescencji po zabiegu. Szczególne właściwości fibryny bogatopłytkowej znalazły zastosowanie w stomatologii — PRF usprawnia proces odbudowy tkanek miękkich, tkanek wokół wszczepionych implantów, ubytków kostnych.

Aby uzyskać fibrynę bogatopłytkową z krwi własnej Pacjenta, konieczne jest wykorzystanie wirówki laboratoryjnej. W naszym gabinecie dysponujemy nowoczesną wirówką PRF Duo Quattro, która umożliwia pozyskiwanie różnych frakcji fibryny bogatopłytkowej.