stomatologia zachowawcza
Cennik
Przegląd , porada , konsultacja
150 zł
Zdjęcie RTG punktowe
50 zł
Zdjęcie RTG panoramiczne szczęk
100 zł
TK punktowe
150 zł
TK szczęki lub żuchwy
250 zł
TK szczęki i żuchwy
400 zł
Wypełnienie małe
200 zł
Wypełnienie średnie
250 zł
Wypełnienie duże
300 zł
Wypełnienie w zębie mlecznym
180 zł
Opatrunek
150 zł
Znieczulenie (karpula)
50 zł
Znieczulenie Wand + żel
80 zł
Dewitalizacja miazgi (zatrucie) zęba
220 zł
Lakierowanie zębów preparatem Duraphat
100 zł
Lakowanie (1 ząb)
130 zł
Zdjęcie korony
150 zł
Usunięcie starego wkładu koronowo – korzeniowego
550 zł
Wybielanie zęba martwego (1 wizyta)
200 zł
Znoszenie nadwrażliwości
100 zł

Stomatologia zachowawcza

Codzienna higiena jamy ustnej jest niezwykle istotna dla zachowania bardzo dobrej kondycji zębów. Profilaktyka chorób jamy ustnej jest łatwa i bezbolesna, a prawidłowo stosowana pozwala uchronić się przed groźnymi chorobami. Warto pamiętać, że nawet najlepsze nawyki związane z higieną jamy ustnej nie wykluczają słuszności bycia w stałym kontakcie ze stomatologiem. Ze względu na to, że niektóre choroby zębów i jamy ustnej rozwijają się niemal że bezobjawowo, zalecamy odbywanie regularnych wizyt kontrolnych — minimum raz na pół roku.

Czym zajmuje się stomatologia zachowawcza?


Ząb składa się ze szkliwa, zębiny i miazgi. Szkliwo jest najtwardszym elementem zęba i jednocześnie jedną z najtwardszych tkanek w całym organizmie ludzkim. Odporność szkliwa na uszkodzenia nie wyklucza jednak możliwości uszkodzenia go — dowodem na to jest powszechność choroby nazywanej próchnicą zębów, z którą zmaga się znaczna część dorosłych Polaków.

Wcześnie wykryta choroba umożliwia przeprowadzenie tańszego i mniej inwazyjnego leczenia. W sytuacji, gdy zaniedbania w obszarze profilaktyki jamy ustnej doprowadziły do rozwoju chorób, konieczne będzie podjęcie leczenia zachowawczego.

Proces leczenia próchnicy różni się w zależności od etapu rozwoju choroby. Leczenie powinno być starannie zaplanowane i dopasowane do indywidualnych potrzeb, tak aby efekt był długoterminowy i trwały. W Centrum Stomatologiczno-Implantologicznym Dijakiewicz przygotowujemy indywidualny plan leczenia oraz kosztorys podczas pierwszej wizyty kontrolnej. Oferujemy pełen zakres usług, co umożliwia elastyczne, efektywne i kompleksowe leczenie.

Pierwszym etapem rozwoju próchnicy jest demineralizacja szkliwa, która przejawia się m.in. białymi plamkami na powierzchni szkliwa. Na tym etapie rozwój choroby jest w pełni odwracalny poprzez zabieg remineralizacji szkliwa — bezbolesny i nieinwazyjny, niewymagający mechanicznej ingerencji w strukturę zęba. Zabieg ten polega na wzmocnieniu szkliwa poprzez pokrycie zębów preparatem zawierającym odpowiednie minerały — w tym fosfor i wapń.

W przypadku, gdy u Pacjenta doszło do rozwoju próchnicy w stopniu zaawansowanym, konieczne jest jej mechaniczne usunięcie w procesie borowania zębów. Zmiany chorobowe przybierają ciemny kolor i powodują uszkodzenia tkanki zęba. Po usunięciu zmian próchnicznych konieczne jest wypełnienie zęba. Cena wypełnienia jest zależna od jego rozmiaru — oznacza to, że im wcześniej Pacjent podejmie leczenie zachowawcze, tym mniejsza będzie utrata tkanki zęba — wypełnienie będzie mniejsze i dzięki temu tańsze.

Głęboko rozwinięta próchnica może z czasem zaatakować miazgę zęba, co będzie skutkować nieodwracalnym zapaleniem miazgi. W takiej sytuacji konieczne jest przeprowadzenie leczenia kanałowego, które polega na usunięciu miazgi z kanałów korzeniowych zęba. W ten sposób udaje się utrzymać ząb w zębodole i uniknąć zabiegu ekstrakcji zęba.

Podaj termin wizyty