Korony pełnoceramiczne

Ubytki zębowe wyglądają nieestetycznie, a dodatkowo powodują negatywne konsekwencje zdrowotne. Ich wypełnienie jest kluczowe, aby cieszyć się pełnią zdrowia i zadowolenia ze swojego wyglądu.

Korona pełnoceramiczna czy porcelanowa
Szukając najlepszego rozwiązania protetycznego, Pacjenci w pewnym momencie staną przed wyborem — „korona pełnoceramiczna czy porcelanowa?”. Różnica pomiędzy nimi wynika z zastosowanych materiałów — korony pełnoceramiczne są w całości wykonane z porcelany, natomiast korony porcelanowe wykorzystują porcelanę i podbudowę — np. cyrkonową lub stop stali.

Korony pełnoceramiczne charakteryzują się doskonałą estetyką — wizualnie są praktycznie nie do odróżnienia od naturalnego zęba. To rozwiązanie protetyczne jest dedykowane Pacjentom, którym zależy na najlepszym efekcie estetycznym. Wykorzystanie koron pełnoceramicznych umożliwia odwzorowanie naturalnego zęba zarówno pod względem kształtu, koloru i funkcjonalności. Takie korony mają wysoką wytrzymałość — jeśli Pacjent zachowuje prawidłową higienę i dba o korony pełnoceramiczne, potrafią one służyć nawet przez kilkanaście lat.

Korony porcelanowe na podbudowie stalowej są popularne i często wykorzystywane w leczeniu protetycznym. Ich cena jest bardzo atrakcyjna, a uzyskany efekt estetyczny jest satysfakcjonujący dla większości Pacjentów. Stalowa podbudowa korony zwiększa jej wytrzymałość, a dodatkowo nie jest widoczna pod warstwą porcelany — ze względu na jej obecność nie da się uzyskać naturalnego efektu wizualnego, tak jak ma to miejsce w przypadku koron pełnoceramicznych.

Korony porcelanowe na podbudowie cyrkonowej, ze względu na jasną barwę podbudowy, lepiej odwzorowują naturalne zęby. Dodatkowo tlenek cyrkonu jest materiałem, który nie powoduje reakcji alergicznych — jest on w pełni biozgodny, dlatego ten rodzaj koron jest szczególnie rekomendowany osobom uczulonym na metale wykorzystywane do produkcji innych rodzajów koron.

Ile kosztuje korona pełnoceramiczna
Cena leczenia protetycznego jest zależna od rodzaju korony, a także jej zastosowania. Korona pełnoceramiczna to najdroższy, ale najlepszy wariant pod względem estetycznym i funkcjonalnym. Ceny koron pełnoceramicznych w Centrum Stomatologiczno-Implantologicznym Dijakiewicz oscylują w granicach 1600 zł a 2000 zł. W przypadku, gdy korona na podbudowie cyrkonowej będzie mocowana na implancie, jej koszt wynosi 3000 zł.

Podaj termin wizyty