Wybielanie zębów

Zdrowy uśmiech to podstawa, by móc cieszyć się pełnią życia. Doskonała opieka stomatologiczna w obecnych czasach stanowi spore udogodnienie w tym zakresie — Pacjent może zadbać o swój uśmiech i przywrócić mu pierwotny blask niezależnie od jego aktualnej kondycji. Dobrą kondycję uzębienia i jamy ustnej można przywrócić z wykorzystaniem rozwiązań z zakresu stomatologii zachowawczej, chirurgii stomatologicznej i nie tylko.

Nasi Pacjenci często postanawiają pójść krok dalej i zadbać o estetykę uśmiechu. Z pomocą przychodzą rozwiązania z zakresu stomatologii estetycznej — w tym wybielanie zębów lampą i metodą nakładkową. Zabiegi z zakresu stomatologii estetycznej pozwalają znacznie poprawić wygląd uzębienia w stosunkowo niedługim czasie. Centrum Stomatologiczno-Implantologiczne Dijakiewicz wykorzystuje nowoczesne systemy wybielania, które są bezpieczne i komfortowe dla Pacjenta, a jednocześnie dają one bardzo dobry i trwały efekt.

Wybielanie zębów lampą — przebieg zabiegu


Wybielanie zębów — niezależnie od wybranej metody — wymaga uprzedniego wykonania zabiegów higienizacyjnych. Do tych zabiegów należą: skaling, piaskowanie i fluoryzacja. Wspomniane zabiegi służą usunięciu z zębów kamienia nazębnego, osadów i innych zanieczyszczeń, a z pomocą fluoryzacji szkliwo zębów staje się wzmocnione. Usunięcie kamienia nazębnego jest istotne, aby zabieg wybielania zębów mógł w pełni ujawnić swój potencjał.

Następnie, po wykonaniu zabiegów higienizacyjnych, nadchodzi czas na działania związane z wybielaniem. Zęby Pacjenta są pokrywane żelem wybielającym, który w swoim składzie zawiera substancje odpowiadające za utlenianie i rozjaśnianie przebarwień. Następnie zęby pokryte żelem wybielającym są naświetlane lampą Beyond — akceleratorem, który przyspiesza działanie żelu.

Zabieg wybielania zębów lampą jest bezpieczny dla zdrowia Pacjenta. Po zabiegu może pojawić się czasowa nadwrażliwość zębów, którą można zneutralizować, stosując dedykowane pasty i płukanki na nadwrażliwość. Po wybielaniu zębów Pacjent powinien stosować się do zaleceń przedstawionych przez lekarza prowadzącego zabieg, m.in. do zaleceń związanych z dietą po zabiegu.

Co można jeść po wybielaniu zębów?


Pacjent powinien przez minimum 48 godzin od zabiegu stosować tzw. białą dietę, czyli dietę wolną od produktów zawierających w składzie barwniki — zarówno naturalne, jak i syntetyczne. Intensywne zabarwienie produktów spożywczych mogłoby spowodować wchłonięcie barwników — zęby w trakcie wybielania tracą wodę, przez co intensywnie chłoną substancje z zewnątrz. To mogłoby spowodować cofnięcie efektu wybielania zębów.

W tym czasie rekomendujemy spożywanie wody mineralnej, a także nabiału — sery białe, kefir, jogurt naturalny, twaróg. Prócz tego można jeść banany, krewetki, kalafior, ziemniaki i nie tylko. Biała dieta nie musi być uboga — zalecamy jednak przygotowanie się do niej jeszcze przed zabiegiem.

Ile kosztuje wybielanie zębów u dentysty?


Pytanie „ile kosztuje wybielanie zębów u dentysty?” jest często zadawane — zabieg ten jest wbrew pozorom stosunkowo niedrogi. Koszt wybielania zębów lampą Beyond to 1000 złotych, natomiast wybielanie metodą nakładkową kosztuje 800 złotych.

Podaj termin wizyty