stomatologia estetyczna
Cennik
Wybielanie zębów metodą nakładkową
1 300 zł
(2 szczęki / 2 szyny + 4 tubki materiału)
Wybielanie gabinetowe lampą Beyond
1 000 zł
Wybielanie zęba martwego (1 wizyta)
100 zł
Usunięcie kamienia (1 łuk)
200 zł
Usunięcie kamienia + piaskowanie + fluoryzacja ( 2 łuki)
350 zł

Stomatologia estetyczna

Estetyka zębów to istotne zagadnienie dla wielu naszych Pacjentów. Podstawą zadowolenia z własnego uśmiechu jest jego zdrowie — uważamy, że Pacjenci, którzy podjęli leczenie swoich zębów i nie zmagają się już z chorobami jamy ustnej, mogą być z siebie dumni! Wysiłek związany z leczeniem warto zwieńczyć poprawą estetyki uśmiechu poprzez rozwiązania, jakie oferuje stomatologia estetyczna.

Estetyka zębów — dlaczego jest dla nas tak ważna?


Zdrowe uzębienie jest bardzo ważne — wyleczone zęby to podstawa działań z zakresu dziedziny, jaką jest stomatologia estetyczna. Mając zdrowe zęby, warto zadbać o ich estetykę — dzięki temu Pacjenci mogą cieszyć się nie tylko ich funkcjonalnością i kondycją, ale także wyglądem.

Wygląd zębów jest ważny z kilku powodów. Przede wszystkim — zadbane i piękne zęby odejmują lat. Jasny uśmiech odmładza Pacjenta nawet o kilkanaście lat, co jest szczególnie istotne dla Pacjentów chcących kompleksowo podejść do tematu „anti-aging”.

Piękne zęby pozwalają Pacjentom czuć się lepiej w swojej skórze. Jasny uśmiech poprawia samoocenę Pacjentów, wpływa na ich pewność siebie i zadowolenie ze swojego wyglądu. Poprawa estetyki uśmiechu wpływa pozytywnie na postrzeganie siebie — co ma wpływ na każdy aspekt życia. Pacjenci, którzy dbają o swój wygląd, w tym o estetykę zębów — ułatwiają sobie znalezienie partnera, lepszej pracy.

Dodatkowo warto pamiętać, że pierwsze wrażenie robi się tylko raz! Atrakcyjny uśmiech ułatwia kreowanie dobrej opinii o sobie. Osoby dbające o swój wygląd są lepiej postrzegane w społeczeństwie, co ma pozytywny wpływ na jakość ich życia.

Czym zajmuje się stomatologia estetyczna?

Stomatologia estetyczna oferuje skuteczne i bezpieczne dla zdrowia Pacjenta rozwiązania, których celem jest poprawa estetyki uśmiechu. W ramach usługi oferujemy zabiegi takie jak:

  • Wybielanie zębów metodą nakładkową — nazywane także metodą domową. Wybielanie zębów z wykorzystaniem nakładek trwa dłużej, niż wybielanie zębów lampą Beyond — jest to jednocześnie zaleta tej formy wybielania, gdyż dzięki temu Pacjent ma większy wpływ na ostateczny efekt procesu wybielania,
  • Wybielanie zębów lampą Beyond — tzw. metoda gabinetowa. Wybielanie zębów z wykorzystaniem lampy Beyond jest rekomendowane osobom, które chciałyby w krótkim czasie — bo po zaledwie jednej wizycie w gabinecie stomatologicznym — rozjaśnić zęby nawet o kilkanaście odcieni.
  • Poprawa estetyki uśmiechu z wykorzystaniem licówek pełnoceramicznych — licówki umożliwiają rozwiązanie licznych problemów związanych z estetyką uśmiechu, związanych nie tylko z odcieniem zębów, ale także np. z ich ułożeniem.

Wybielanie zębów jest rekomendowane Pacjentom, którzy nie mają zastrzeżeń co do swojego uśmiechu, a jedynie chcą poprawić jego kolor. Warto pamiętać, że wybielanie w niektórych sytuacjach może okazać się nieefektywne — na przykład w sytuacji, gdy przebarwienia zębów wynikają ze stosowania antybiotyków tetracyklinowych. Bardziej kompleksowym rozwiązaniem są licówki pełnoceramiczne, które umożliwiają ukrycie defektów związanych z kolorem zębów; z ich pomocą można także zamknąć diastemy, a także skorygować niektóre (niewielkie) wady zgryzu.

Podaj termin wizyty