Proteza całkowita

Proteza całkowita to rozwiązanie stosowane w przypadku całkowitej utraty zębów w górnym i/lub dolnym łuku zębowym. Proteza całkowita może być zamocowana z pomocą specjalnego kleju mocującego, bez dodatkowej stabilizacji, można także zdecydować się na zamocowanie protezy na implantach. Szczególnie rekomendowane są protezy całkowite na implantach, które ze względu na sposób mocowania, są dużo wygodniejsze w codziennym użytkowaniu. Dowiedz się, ile kosztuje proteza zębowa całkowita.

Protezy szkieletowe są częściowo wykonane z akrylu, w większości dominują jednak lane metalowe elementy, które stanowią jej szkielet i mocowanie. Proteza szkieletowa jest bardzo wygodna ze względu na konstrukcję — ten rodzaj protez zalicza się do lekkich. Dodatkowo protezy szkieletowe przenoszą siły powstałe na skutek przeżuwania na zęby, a nie na dziąsła — tak jak ma to miejsce w przypadku tradycyjnych częściowych protez akrylowych.

Ile kosztuje proteza zębowa całkowita?


Koszt leczenia protetycznego z wykorzystaniem protezy całkowitej jest zależny od podjętej metody leczenia i wykorzystanego rodzaju protezy. Proteza całkowita w Centrum Stomatologiczno-Implantologicznym Dijakiewicz kosztuje 1350 złotych. W przypadku, gdy proteza całkowita jako stabilizator wykorzystuje implanty, leczenie protetyczne jest droższe — proteza mocowana na dwóch implantach to koszt 4000-5000 złotych, natomiast w przypadku protezy opartej na czterech implantach — koszt leczenia zawiera się w przedziale 8000-10000 złotych.

Jak wygląda proteza szkieletowa?

Proteza szkieletowa składa się z elementów akrylowych i metalowych. Do mocowania protezy szkieletowej wykorzystuje się inne zęby — w tym celu wykorzystuje się różne rodzaje zaczepów i zatrzasków. Ten sposób mocowania jest wygodniejszy w codziennym użytkowaniu — siły żucia są przenoszone na zęby, co sprawia, że spożywanie posiłków jest łatwiejsze niż w przypadku tradycyjnych protez osiadających.

Protezy szkieletowe mają niewielkie rozmiary — nie zakrywają podniebienia, w przeciwieństwie do tradycyjnych protez akrylowych.. W zależności od wybranego wariantu, Pacjent może zdecydować się na protezę szkieletową, w której mocowanie będzie niewidoczne. Odpowiednio dopasowana proteza szkieletowa może służyć Pacjentowi przez lata. Protezy szkieletowe to najwygodniejszy i najbardziej wytrzymały rodzaj protez.

Podaj termin wizyty