58 3432238 centrum@dijakiewicz.pl Polski English


klinikazespółleczenieimplantycennikaktualnościdla lekarzygaleriakontakt

 

Klinika
Zespół
Leczenie
  Chirurgia stomatologiczna
  Stomatologia dziecięca
  Stomatologia zachowawcza
  Leczenie kanałowe
Implanty
  Implanty dentystyczne - lepszy sposób leczenia
  Obdudowa pojedynczego zęba
  Odbudowa kilku zębów
  Odbudowa wszystkich zębów
Cennik
Aktualności
Kontakt

 

 


 

Stomatologia zachowawcza

 • Wizyty i badania kontrolne.

  Regularna higiena i utrzymywanie jamy ustnej w zdrowiu jest warunkiem dobrego, całościowego samopoczucia. Nawet jeżeli jama ustna i zęby nie dają objawów choroby, wymagają regularnych kontroli, najlepiej raz w roku. Wcześniej wykryte problemy, umożliwiają łatwiejsze i tańsze leczenie. Niektórym chorobom jamy ustnej można zapobiec poprzez ich wczesne wykrycie. Na przykład rozwój próchnicy może być powstrzymany dzięki zwiększonej higienie codziennej.

 • Jeśli od ostatniego badania minęło kilka lat, prawidłowa wizyta kontrolna powinna zawierać także wykonanie prześwietlenia całej szczęki w celu wykrycia wszelkich problemów, także tych niewidocznych dla oka, jak np. ubytków powstałych pod istniejącymi wypełnieniami lub stany zapalne wierzchołków korzeni. Uzupełnieniem kontroli zębów jest badanie kontrole obejmujące również sprawdzenie ogólnego funkcjonowania i zużycia uzębienia oraz stanu błony śluzowej, aspektów estetycznego wyglądu oraz innych czynników związanych z funkcjonowaniem uzębienia.

  Leczenie powinno być starannie zaplanowane i dopasowane do indywidualnych potrzeb, tak aby efekt był długoterminowy i trwały. W Centrum Dijakiewicz przygotowujemy indywidualny plan leczenia oraz kosztorys podczas pierwszej wizyty kontrolnej. Celem przygotowanego planu jest uzyskanie zdrowego i pięknego uśmiechu, tak skutecznie jak tylko to możliwe. Oferujemy pełen zakres usług, co umożliwia elastyczne, efektywne i kompleksowe leczenie.

 • Jak zbudowany jest ząb?

  Ząb składa się ze szkliwa, zębiny i miazgi. Szkliwo jest najtwardszym elementem zęba. Pod szkliwem znajduje się zębina, która ma bardziej miękką strukturę. Miazga daje schronienie naczyniom krwionośnym, które zasilają zęby i nerwom, które są odpowiedzialne za odczuwanie przez ząb dotyku i bólu. Ząb połączony jest z otaczającą kością poprzez więzadła.

  Chociaż szkliwo jest najtwardszym elementem zęba, może ulec zniszczeniu. Próchnica zęba lub ubytki, oznaczają rozpad tkanek twardych zęba, czyli szkliwa i miazgi.

 • Jak można rozpoznać próchnicę?

  Powierzchnie zębów trzonowych, przestrzenie między zębami i linia graniczna dziąseł są najbardziej narażone na próchnicę. Obszary te są często trudniejsze do utrzymania w czystości. Ubytek we wczesnym stadium powoduje zwykle w zębie uczucie kłucia i wrażliwości na zimno. Gdy postępuje w rozwoju, objawami mogą być wrażliwość na dotyk i ciepło. Ból zęba często zwiastuje zaawansowane ubytki. Gdy ubytek sięgnie do miazgi, następuje zapalenie miazgi. W takim przypadku wymagane jest leczenie kanałowe zęba.
  Głęboka próchnica nie musi jednak dawać oznak w każdym przypadku, w ten sposób może pojawić się czasem w sposób bezobjawowy. Dlatego nawet jeżeli nie ma objawów próchnicy zęby powinny być sprawdzane regularnie przez lekarza dentystę.

 • Jak leczona jest próchnica zęba?

  Każdy ubytek, powinien zostać wypełniony. Dentysta usuwa zniszczone przez próchnicę tkanki zęba za pomocą wiercenia. Usunięta tkanka zostaje zastąpiona przez wypełnienie np z tworzywa sztucznego, porcelany. Zepsute w znacznym stopniu zęby mogą być dodtkowo pokryte koroną. Jeśli ubytek sięga aż do miazgi, przed jego wypełnieniem niezbędne jest przeprowadzenie leczenia kanałowego.

 

 

©, Centrum Stomatologiczno-Implantologiczne Dijakiewicz Sp. z o.o. | ul. KS. J. Poniatowskiego 6, 81-724 Sopot | tel./fax: 58 343 22 38 | email: centrum@dijakiewicz.pl