58 3432238 centrum@dijakiewicz.pl Polski English


klinikazespółleczenieimplantycennikaktualnościdla lekarzygaleriakontakt

 

Klinika
Zespół
Leczenie
  Chirurgia stomatologiczna
  Stomatologia dziecięca
  Stomatologia zachowawcza
  Leczenie kanałowe
Implanty
  Implanty dentystyczne - lepszy sposób leczenia
  Obdudowa pojedynczego zęba
  Odbudowa kilku zębów
  Odbudowa wszystkich zębów
Cennik
Aktualności
Kontakt

 

 


 

Leczenie kanałowe (endodoncja)

  • Kiedy ząb wymaga leczenia kanałowego?

    Ząb składa się ze szkliwa, zębiny i miazgi. Naczynia krwionośne i nerwy zęba znajdują się w miazdze. Jeśli z jakiegokolwiek powodu dochodzi do zapalenia, uszkodzenia lub martwicy miazgi, ząb wymaga leczenia kanałowego. Często głęboki ubytek, który sięga do miazgi, staje się powodem jej zapalenia. Oprócz próchnicy, miazga może być uszkodzona w wyniku urazu lub nadmiernego nacisku przy gryzieniu. Jeśli ząb nie zostanie poddany leczeniu kanałowemu, zapalenie może rozprzestrzeniać się do wierzchołka korzenia i kości szczęki.

  • Co to jest leczenie kanałowe?

    W leczeniu kanałowym miazga jest otwierana, a stan zapalny i uszkodzone tkanki są starannie usuwane. Często po otwarciu, w kanale zakładane są leki, które pozostawiane są do następnej wizyty. Kanał zabezpieczany jest materiałami wypełniającymi korzenie. Następnie wypełniany jest ząb. Leczenie kanałowe zapewnia funkcjonowanie zębów w taki sam sposób jak w przypadku oryginalnych zębów. Może jednak sprawić, że zęby będą bardziej kruche lub przebarwione.
    Ze względu na wielofazowość, leczenie kanałowe wymaga kilku wizyt.

 

 

©, Centrum Stomatologiczno-Implantologiczne Dijakiewicz Sp. z o.o. | ul. KS. J. Poniatowskiego 6, 81-724 Sopot | tel./fax: 58 343 22 38 | email: centrum@dijakiewicz.pl