dr n. med. Maciej Dijakiewicz

dr n. med. Maciej Dijakiewicz

Specjalizuje się w chirurgii stomatologicznej, chirurgii szczękowo-twarzowej oraz implantologii stomatologicznej. Lider Umiejętności Implantologcznych. Absolwent Akademii Medycznej w Gdańsku, wieloletni pracownik naukowo- dydaktyczny Katedry Chirurgii Szczękowo-Twarzowej, kierownik Przychodni Chirurgii Stomatologicznej oraz dyrektor Specjalistycznego Centrum Stomatologii Akademii Medycznej w Gdańsku.

W trakcie pracy na uczelni uzyskał specjalizacje z chirurgii stomatologicznej oraz chirurgii szczękowo-twarzowej. W 2000 roku obronił pracę doktorską. Przez 4 lata był Konsultantem Wojewódzkim z chirurgii stomatologicznej. 

Od 2006 roku prowadzi firmy zajmujące się leczeniem stomatologicznym, a w szczególności chirurgią szczękowo-twarzową i implantologią: Środkowo-europejskie Centrum Oseointegracji (CEOC), a obecnie Centrum Stomatologiczno-Implantologiczne Dijakiewicz. Prowadzi kursy praktyczne z dziedziny implantologii stomatologicznej, w których uczestniczyło ponad 250 lekarzy, był kierownikiem specjalizacji z zakresu chirurgii stomatologicznej i szczękowo-twarzowej 16-tu lekarzy stomatologów.

Jest autorem 72 krajowych i zagranicznych publikacji naukowych, redaktorem naukowym dziewięciu podręczników, autorem trzech rozdziałów w podręcznikach dla studentów i lekarzy medycyny. Pełni funkcję redaktora naukowego czasopisma „Periodontologia-Implanty” oraz konsultanta naukowego wydawnictwa Quintessence. Był organizatorem i współorganizatorem trzynastu naukowych kongresów międzynarodowych dotyczących implantologii stomatologicznej jak również wykładowcą na ponad 100 kongresach krajowych i zagranicznych. Jest stałym koordynatorem naukowym kongresów Quintessence organizowanych w Polsce.

Pełnił funkcję wiceprezydenta Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Implantologii Stomatologicznej, jest członkiem krajowych i zagranicznych towarzystw naukowych (PTS, EAO, ITI, OSIS). Jest współkoordynatorem badań wieloośrodkowych (Akademia Medyczna w Warszawie, Uniwersytet Jagielloński, Akademia Medyczna w Gdańsku) z dziedziny implantologii stomatologicznej. Współpracuje z uznanymi autorytetami światowej implantologii na uniwersytetach medycznych w Monachium i Goeteborgu oraz Clinica Malo w Lizbonie.

Nie zwlekaj

Zarezerwuj wizytę

CENTRUM STOMATOLOGICZNO-IMPLANTOLOGICZNe DIJAKIEWICZ +48 58 343 22 38 albo użyj formularza Formularz kontaktowy
Nasza Misja

Naszym celem jest oferowanie kompleksowego leczenia, koncentrujemy się dodatkowo na tych aspektach terapii, które są najistotniejsze dla długotrwałej satysfakcji pacjenta.

Klinika

Aleja Niepodległości 670A
81-854 Sopot

Godziny otwarcia

Pon.-Pt.: 09:00-20:00
Sobota: 09:00-15:00

Kontakt

+48 58 343 22 38
centrum@dijakiewicz.pl
Al. Niepodległości 670A, Sopot