Stomatologia zachowawcza

Stomatologia zachowawcza

Stomatologii zachowawcza to leczenie ubytków próchnicowych w zębach z zastosowaniem różnego rodzaju materiałów, których wybór omawiany jest z pacjentem. 

Jeśli od ostatniego badania minęło kilka lat, prawidłowa wizyta kontrolna powinna zawierać także wykonanie prześwietlenia całej szczęki w celu wykrycia wszelkich problemów, także tych niewidocznych dla oka, jak np. ubytków powstałych pod istniejącymi wypełnieniami lub stany zapalne wierzchołków korzeni. Uzupełnieniem kontroli zębów jest badanie kontrole obejmujące również sprawdzenie ogólnego funkcjonowania i zużycia uzębienia oraz stanu błony śluzowej, aspektów estetycznego wyglądu oraz innych czynników związanych z funkcjonowaniem uzębienia.

Leczenie powinno być starannie zaplanowane i dopasowane do indywidualnych potrzeb, tak aby efekt był długoterminowy i trwały. W Centrum Dijakiewicz przygotowujemy indywidualny plan leczenia oraz kosztorys podczas pierwszej wizyty kontrolnej. Celem przygotowanego planu jest uzyskanie zdrowego i pięknego uśmiechu, tak skutecznie jak tylko to możliwe. Oferujemy pełen zakres usług, co umożliwia elastyczne, efektywne i kompleksowe leczenie. 

 

Wizyty i badania kontrolne

Regularna higiena i utrzymywanie jamy ustnej w zdrowiu jest warunkiem dobrego, całościowego samopoczucia. Nawet jeżeli jama ustna i zęby nie dają objawów choroby, wymagają regularnych kontroli, najlepiej raz w roku. Wcześniej wykryte problemy, umożliwiają łatwiejsze i tańsze leczenie. Niektórym chorobom jamy ustnej można zapobiec poprzez ich wczesne wykrycie. Na przykład rozwój próchnicy może być powstrzymany dzięki zwiększonej higienie codziennej.

 

Jak zbudowany jest ząb?

Ząb składa się ze szkliwa, zębiny i miazgi. Szkliwo jest najtwardszym elementem zęba. Pod szkliwem znajduje się zębina, która ma bardziej miękką strukturę. Miazga daje schronienie naczyniom krwionośnym, które zasilają zęby i nerwom, które są odpowiedzialne za odczuwanie przez ząb dotyku i bólu. Ząb połączony jest z otaczającą kością poprzez więzadła. Chociaż szkliwo jest najtwardszym elementem zęba, może ulec zniszczeniu. Próchnica zęba lub ubytki, oznaczają rozpad tkanek twardych zęba, czyli szkliwa i miazgi.

Nie zwlekaj

Zarezerwuj wizytę

CENTRUM STOMATOLOGICZNO-IMPLANTOLOGICZNe DIJAKIEWICZ +48 58 343 22 38 albo użyj formularza Formularz kontaktowy
Nasza Misja

Naszym celem jest oferowanie kompleksowego leczenia, koncentrujemy się dodatkowo na tych aspektach terapii, które są najistotniejsze dla długotrwałej satysfakcji pacjenta.

Klinika

Aleja Niepodległości 670A
81-854 Sopot

Godziny otwarcia

Pon.-Pt.: 09:00-20:00
Sobota: 09:00-15:00

Kontakt

+48 58 343 22 38
centrum@dijakiewicz.pl
Al. Niepodległości 670A, Sopot