Czym są implanty?

Czym są implanty?

Implanty stomatologiczne (implanty dentystyczne) to bezpieczna, estetyczna alternatywa dla tradycyjnych koron, mostów i protez. Dzięki temu, że odbudowane na implantach zęby wyglądają naturalnie zapewniając funkcje i komfort żucia porównywalny z zębami własnymi, wybierane są przez coraz większą grupę pacjentów. 

Co to są implanty dentystyczne?

Implanty dentystyczne to bezpieczna, estetyczna alternatywa dla tradycyjnych koron, mostów i protez. Dzięki temu, że odbudowane na implantach zęby wyglądają i sprawiają wrażenie bardziej naturalnych, oferują nowy, wyższy poziom komfortu, bezpieczeństwa i pewności siebie niż tradycyjne metody.

 

Jak funkcjonują implanty?

Implant dentystyczny to mała śruba wykonana z tytanu, która jest umieszczana w kości, w miejscu korzenia brakującego zęba. Po okresie zagojenia się i integracji implantu z otaczającą kością, nowy sztuczny ząb umieszczany jest na jego wierzchołku. W efekcie wygląd i funkcjonowanie jest identyczne jak przy naturalnym zębie.

 

Jakie są korzyści z zastosowania implantów?

Wybór implantów jako sposobu leczenia daje kilka znaczących korzyści:

1Zachowanie anatomii - po stracie zęba pozostała kość zaczyna z upływem czasu zanikać. Zanik kości może spowodować cofnięcie się linii łuków zębowych i zmianę struktury kości twarzy. Implanty pomagają zapobiec zanikowi kości dzięki czemu twarz zachowuje swój naturalny kształt.

2Zachowanie zdrowych zębów - jako lepsza alternatywa do tradycyjnych mostów, implanty dentystyczne eliminują konieczność pogarszania stanu sąsiednich zdrowych zębów utrzymujących mosty (poprzez np. szlifowanie) - naturalne, zdrowe zęby pozostają nienaruszone.

3Bezpieczeństwo - osadzony implant dentystyczny jest stabilny tkwiąc nieruchomo w kości. Eliminuje to kluczowe problemy związane z tradycyjnymi protezami takie jak: złe dopasowanie, podrażnienie klejem oraz ból będący skutkiem odsłoniętych nerwów. Implanty zapewniają najwyższe poczucie komfortu i pewności oraz uwalniają od kłopotliwych sytuacji.

 

Co składa się na procedurę wstawienia implantu dentystycznego?

Proces wstawienia implantu obejmuje kilka kroków, które zachodzą w okresie średnio od 4 do 9 miesięcy. Typowy proces zawiera:

1Konsultacje przed zabiegiem - po dokonaniu dogłębnej analizy Twojej dentystycznej i medycznej historii leczenia, lekarz określi możliwość i zakres leczenia implantologicznego. Przed podjęciem leczenia wykonane zostaną konsultacje chirurgiczne i protetyczne.

2Wszczepienie implantu - lekarz dokonuje zabiegu wszczepienia implantu przy zastosowaniu znieczulenia miejscowego, lub jeżeli przypadek tego wymaga, ogólnego. Przez następnych kilka miesięcy implant zrasta się z kością zapewniając pełną stabilność i integralność. Na implancie lekarz może umieścić ząb tymczasowy.

3Protetyczną obudowę na implancie - w trakcie tego kroku Twój lekarz umieszcza na implancie sztuczny ząb, wykonany w laboratorium protetycznym na podstawie pobranego wycisku. Wszystkie czynności są całkowicie bezbolesne.

4Higienę po zabiegu - po zabiegu lekarz przekaże wskazówki dotyczące właściwej higieny nowych zębów na implantach. Prowadząc regularną higienę i kontrole, zgodnie z tymi wskazówkami, zapewnisz Twoim zębom idealny wygląd i funkcjonowanie przez wiele lat.

Nie zwlekaj

Zarezerwuj wizytę

CENTRUM STOMATOLOGICZNO-IMPLANTOLOGICZNe DIJAKIEWICZ +48 58 343 22 38 albo użyj formularza Formularz kontaktowy
Nasza Misja

Naszym celem jest oferowanie kompleksowego leczenia, koncentrujemy się dodatkowo na tych aspektach terapii, które są najistotniejsze dla długotrwałej satysfakcji pacjenta.

Klinika

Aleja Niepodległości 670A
81-854 Sopot

Godziny otwarcia

Pon.-Pt.: 09:00-20:00
Sobota: 09:00-15:00

Kontakt

+48 58 343 22 38
centrum@dijakiewicz.pl
Al. Niepodległości 670A, Sopot