58 3432238 centrum@dijakiewicz.pl Polski English


klinikazespółleczenieimplantycennikaktualnościdla lekarzygaleriakontakt

 

Klinika
Zespół
Leczenie
  Chirurgia stomatologiczna
  Stomatologia dziecięca
  Stomatologia zachowawcza
  Leczenie kanałowe
Implanty
Implanty dentystyczne - lepszy sposób leczenia
Obdudowa pojedynczego zęba
Odbudowa kilku zębów
Odbudowa wszystkich zębów
Cennik
Aktualności
Kontakt

 


Implanty dentystyczne: lepszy sposób leczenia.

Co to są implanty dentystyczne?

Implanty dentystyczne to bezpieczna, estetyczna alternatywa dla tradycyjnych koron, mostów i protez. Dzięki temu, że odbudowane na implantach zęby wyglądają i sprawiają wrażenie bardziej naturalnych, oferują nowy, wyższy poziom komfortu, bezpieczeństwa i pewności siebie niż tradycyjne metody.


Jak funkcjonują implanty?

Implant dentystyczny to mała śruba wykonana z tytanu, która jest umieszczana w kości, w miejscu korzenia brakującego zęba. Po okresie zagojenia się i integracji implantu z otaczającą kością, nowy sztuczny ząb umieszczany jest na jego wierzchołku. W efekcie wygląd i funkcjonowanie jest identyczne jak przy naturalnym zębie.


Jakie są korzyści z zastosowania implantów?

Wybór implantów jako sposóbu leczenia daje kilka znaczących korzyści:

Zachowanie anatomii. Po stracie zęba pozostała kość zaczyna z upływem czasu zanikać. Zanik kości może spowodować cofnięcie się linii łuków zębowych i zmianę struktury kości twarzy. Implanty pomagają zapobiec zanikowi kości dzięki czamu twarz zachowuje swój naturalny kształt.

Zachowanie zdrowych zebów. Jako lepsza alternatywa do tradycyjnych mostów, implanty dentystyczne eliminują konieczność pogarszania stanu sąsiednich zdrowych zębów utrzymujących mosty (poprzez np. szlifowanie) - naturalne, zdrowe zęby pozostają nienaruszone.

Bezpieczeństwo. Osadzony implant dentystyczny jest stabilny tkwiąc nieruchomo w kości. Eliminuje to kluczowe problemy związane z tradycyjnymi protezami takie jak: złe dopasowanie, podrażnienie klejem oraz ból będący skutkiem odsłoniętych nerwów. Implanty zapewniają najwyższe poczucie komfortu i pewności oraz uwalniają od kłopotliwych sytuacji.


Co składa się na procedurę wstawienia implantu dentystycznego?

Proces wstawienia implantu obejmuje kilka kroków, które zachodzą w okresie średnio od 4 do 9 miesięcy.

Typowy proces zawiera:

Konsultacje przed zabiegiem: Po dokonaniu dogłębnej analizy Twojej dentystycznej i medycznej historii leczenia, lekarz określi możliwość i zakres leczenia implantologicznego. Przed podjęciem leczenia wykonane zostaną konsultacje chirurgiczne i protetyczne.

Wszczepienie implantu: Lekarz dokonuje zabiegu wszczepienia implantu przy zastosowaniu znieczulenia miejscowego, lub jeżeli przypadek tego wymaga, ogólnego. Przez następnych kilka miesięcy implant zrasta się z kością zapewniając pełną stabilność i integralność. Na implancie lekarz może umieścić ząb tymczasowy.

Protetyczną obudowę na implancie: W trakcie tego kroku Twój lekarz umieszcza na implancie sztuczny ząb, wykonany w laboratorium protetycznym na podstawie pobranego wycisku. Wszystkie czynności są całkowicie bezbolesne.

Higiena po zabiegu: Po zabiegu lekarz przekaże wskazówki dotyczące właściwej higieny nowych zębów na implantach. Prowadząc regularną higienę i kontrole, zgodnie z tymi wskazówkami, zapewnisz Twoim zębom idealny wygląd i funkcjonowanie przez wiele lat.

 

©, Centrum Stomatologiczno-Implantologiczne Dijakiewicz Sp. z o.o. | ul. KS. J. Poniatowskiego 6, 81-724 Sopot | tel./fax: 58 343 22 38 | email: centrum@dijakiewicz.pl